Blog obozowy Obóz letni zapisy na wakacje
7 dan
Warsztaty sushi

Sushi to najbardziej rozpoznawalna potrawa japońska złożona z gotowanego ryżu zaprawionego octem ryżowym oraz najróżniejszych (zwykle surowych) dodatków w postaci owoców morza, wodorostów nori, kawałków ryb, warzyw, grzybów, jajek.

Sushi spożywa się palcami lub pałeczkami. Do sushi podaje się sos sojowy do maczania, zielony japoński chrzan wasabi o intensywnym smaku oraz marynowany imbir, który spożywa się (w małych ilościach) pomiędzy różnymi rodzajami potrawy dla oczyszczenia kubków smakowych. Z tego powodu odradza się także picie wody. Do sushi najczęściej podawana jest zielona herbata (często jest to hojicha).

Specjalnie dla miłośników kuchni japońskiej oraz tych, którzy chcieliby poznać nowe smaki przygotowaliśmy warsztaty sushi.

Nasze warsztaty to doskonała okazja żeby inaczej niż zwykle spotkać się w gronie znajomych i nauczyć samodzielnie przygotowywać to pyszne danie. Podczas spotkania prowadzący opowie o historii sushi, rodzajach, zasadach łączenia składników, pokaże jak przygotować ryż i zalewę, jak zwinąć doskonałe maki i nigiri. Pod jego okiem własnoręcznie dotkniecie kulinarnego serca Japonii i odkryjecie drzemiący w Was talent kucharski.

Warsztaty kończy wspólna degustacja własnoręcznie przygotowanych sushi w połączeniu z tradycyjną zieloną herbatą.

Czas trwania spotkania uzależniony jest od uczestników i rodzaju warsztatu.

Aktualnie realizujemy warsztaty dla grup zorganizowanych.

Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży i osób dorosłych. Dla najmłodszych przygotowaliśmy specjalną ofertę warsztatową – bez użycia noża.

Serdecznie zapraszamy!

Zapytaj o warsztaty dla grupy.

O nas

 

Centrum Aikido Aikikai w Warszawie jest klubem, założonym przez sensei Romana Hoffmanna (6 dan) w 1991 roku. Jest to jeden z największych klubów w Polsce i jednocześnie największy klub w Warszawie.

Posiada swoje dojo w sześciu dzielnicach Warszawy – Ochota, Ursus, Gocław, Tarchomin, Bemowo i Wesoła z czego 3 dojo stacjonarne, czyli obiekty na wyłączność. Prowadzi my naukę aikido dla dorosłych, młodzieży oraz dla dzieci w wieku od 4 lat. Specjalną ofertą klubu są także zajęcia rodzinne, dzięki którym rodzice wraz z dziećmi mogą wspólnie spędzać czas na nauce i zabawie.

Kontakt

 

Biuro klubu
Warszawa, ul. Pruszkowska 13
czynne: Pon – Pt godz. 9.00 - 16.30

Informacja telefoniczna o zajęciach
Pon – Pt godz. 9.00 - 16.30
Tel. +48 607 30 21 30
Fax: +48 22 343 08 48
Email: info@aikido.waw.pl

Klub jest członkiem

 

Jesteśmy zrzeszeni w Centrum Aikido Aikikai Polska


Centrum Aikido Aikikai Polska

Przejdź do treści