plan zajeć Obóz letni
7 dan
O klubie

Centrum Aikido Aikikai w Warszawie jest klubem, założonym przez sensei Romana Hoffmanna (6 dan) w 1991 roku. Jest to jeden z największych klubów w Polsce i jednocześnie największy klub w Warszawie. Posiada swoje dojo w sześciu dzielnicach Warszawy – Ochota, Ursus, Gocław, Tarchomin, Legionowo i Wesoła z czego 3 dojo stacjonarne, czyli obiekty na wyłączność. Prowadzi naukę aikido dla dorosłych, młodzieży oraz dla dzieci w wieku od 4 lat. Specjalną ofertą klubu są także zajęcia rodzinne, dzięki którym rodzice wraz z dziećmi mogą wspólnie spędzać czas na nauce i zabawie jednocześnie poznając aikido. Nasi instruktorzy to uczniowie sensei Romana Hoffmanna, obecnie posiadający wysokie stopnie mistrzowskie. Treningi w klubie odbywają się codziennie, bez przerwy wakacyjnej.

Główna siedziba klubu mieści się przy ul. Pruszkowskiej 13 w Warszawie.

Klub organizuje seminaria aikido, pokazy oraz zimowe i letnie obozy szkoleniowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych.  W okresie ferii zimowych i letnich wspiera ośrodki pedagogiczne i prowadzi zajęcia dla dzieci podczas akcji „Zima-Lato w mieście”.

Jako pierwsi wprowadziliśmy program „Aikido Rodzinnego”, którego najważniejszym założeniem jest wspólne, aktywne spędzanie czasu na macie i dzielenie wspólnych pasji rodziców i dzieci.
Od 2011 roku prowadzimy również autorski program „Aikido dla Pań”, który łączy trening aikido z elementami siłowo – wydolnościowymi oraz samoobroną i jest przygotowany specjalnie dla kobiet.

Poprzez zróżnicowany i interesujący program zajęć dbamy o wszechstronny rozwój psychofizyczny dzieci i młodzieży. Pracujemy także  z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych i wychowawczych. W oparciu o idee Budo stworzyliśmy między innymi autorski program edukacyjno – wychowawczy dla młodzieży. Również program egzaminacyjny dla dzieci i młodzieży oparty jest na analizie ich potrzeb rozwojowych. Unikalna filozofia aikido sprawia, że zajęcia dla dzieci traktujemy nie tylko jako zwykłą aktywność fizyczną, ale przede wszystkim jako drogę oddziaływania wychowawczego (opartego na eliminowaniu agresji). Dlatego bardzo dobrze układa się nam współpraca z warszawskimi przedszkolami, szkołami, a także uczelniami wyższymi.

Wśród dorosłych staramy się zaszczepić ideę nieustannej pracy nad sobą, ciągłego doskonalenia się i przezwyciężania własnych słabości bez elementów powszechnej obecnie rywalizacji.

Prowadzimy cykliczne szkolenia dla instruktorów nie tylko z zagadnień metodyki nauczania i pedagogiki zabawy, ale także z innych dziedzin np. pierwszej pomocy. W pracy wykorzystujemy najnowsze osiągnięcia technologiczne, między innymi jako jedni z pierwszych w Polsce posiadaliśmy własną witrynę internetową.

Dla członków klubu organizowane są imprezy integracyjne (bale, maratony filmowe, ogniska, imprezy okazjonalne, wyjazdy żeglarskie itp.),  spotkania z japońskimi mistrzami, wyjazdy weekendowe oraz letnie i zimowe obozy szkoleniowe.

W klubie ćwiczy ponad 600 osób z tego: 7 osób posiada 4 dan, 5 osób – 3 dan, 15 osób – 2 dan, 14 osób – 1 dan oraz 27 osób najwyższe stopnie kyu. Do grona wychowanków klubu należy ponad 50 osób z wysokimi stopniami kyu i dan, w tym kilku instruktorów innych warszawskich klubów.

Naszymi gośćmi byli tacy wybitni nauczyciele aikido jak Shoji Seki 8 dan, Seizo Takimoto 7 dan, Yoshiaki Yokota 7 dan, Takeshi Kanazawa 6 dan, Mutsuko Minegishi 6 dan, Etsuji Horii 7 dan i in.

Utrzymujemy stały i ścisły kontakt z główną kwaterą aikido Hombu Dojo w Tokio – co roku na nasze zaproszenie prowadzi w Polsce seminarium Shihan Shoji Seki 8 dan.

Współpracujemy z wieloma klubami w Polsce i zagranicą zarówno na płaszczyźnie wymiany doświadczeń i opieki merytorycznej, jaką sprawuje nad nimi nasz Sensei, jak i stosunków przyjacielskich i towarzyskich.

Centrum Aikido Aikikai w Warszawie pod kierunkiem Romana  Hoffmanna jest jednym z najstarszych klubów w Polsce, członkiem założycielem Centrum Aikido Aikikai Polska – ogólnopolskiej organizacji rozpoznanej oficjalnie przez Hombu Dojo w Tokio.

Hombu Dojo Recogntion AACP

O nas

Posiada swoje dojo w sześciu dzielnicach Warszawy – Ochota, Ursus, Gocław, Tarchomin, Bemowo i Wesoła z czego 3 dojo stacjonarne, czyli obiekty na wyłączność. Prowadzi my naukę aikido dla dorosłych, młodzieży oraz dla dzieci w wieku od 4 lat. Specjalną ofertą klubu są także zajęcia rodzinne, dzięki którym rodzice wraz z dziećmi mogą wspólnie spędzać czas na nauce i zabawie.

Biuro klubu
Warszawa, ul. Pruszkowska 13