majówka Obóz letni
7 dan
Zajęcia Aikido dla dorosłych

Dorośli
Nauka aikido dla dorosłych odbywa się bez ograniczeń wiekowych i bez podziału na płeć. W tym przypadku podział na grupy wiąże się ze stopniem zaawansowania nauki. Osoby rozpoczynające naukę trafiają do grup wejściowych (początkujących) i w miarę nabierania doświadczenia przechodzą do grup średniozaawansowanych i zaawansowanych. Ze względu na bardzo różny poziom możliwości fizycznych osób ćwiczących i nacisk na samodoskonalenie się, ćwiczących nie zmusza się do jednolitego wysiłku. Założeniem treningowym jest, że każdy ćwiczy w swoim tempie, wykorzystując maximum własnych możliwości i nie oszczędzając się. Jeśli to konieczne, możliwy jest krótki odpoczynek w czasie ćwiczenia, ale wyłącznie po to, żeby wrócić do treningu ze zdwojonym wysiłkiem. Kondycja i sprawność fizyczna zwiększają się w czasie regularnych treningów i stopniowego podwyższania własnych granic wytrzymałości.
Na treningu dla dorosłych przestrzegane są wszystkie zasady etykiety dojo, z którymi uczestnicy zapoznają się w czasie zajęć.
W czasie regularnych treningów nauczane są wszystkie techniki aikido w wersjach podstawowych i wariantowych, dodatkowo techniki z wykorzystaniem przyborów (jo, bokken, tanto), skrócone wersje technik do celów samoobrony oraz wskazywane aspekty psychologiczne i prawne związane z samoobroną. Techniki podstawowe, nauczane w sposób metodyczny, nie przedstawiają sobą dużej trudności i są możliwe do nauczenia się w dość krótkim czasie. Prawidłowe i skuteczne ich opanowanie jest podstawą późniejszych postępów i dalszego równomiernego rozwoju.
Oprócz codziennych zajęć dorośli mają możliwość szkolenia się na seminariach klubowych i wyjazdowych prowadzonych przez instruktorów krajowych i zagranicznych. Podstawą szkolenia jest jednak regularny, codzienny trening.

O nas

 

Centrum Aikido Aikikai w Warszawie jest klubem, założonym przez sensei Romana Hoffmanna (6 dan) w 1991 roku. Jest to jeden z największych klubów w Polsce i jednocześnie największy klub w Warszawie.

Posiada swoje dojo w sześciu dzielnicach Warszawy – Ochota, Ursus, Gocław, Tarchomin, Bemowo i Wesoła z czego 3 dojo stacjonarne, czyli obiekty na wyłączność. Prowadzi my naukę aikido dla dorosłych, młodzieży oraz dla dzieci w wieku od 4 lat. Specjalną ofertą klubu są także zajęcia rodzinne, dzięki którym rodzice wraz z dziećmi mogą wspólnie spędzać czas na nauce i zabawie.

Kontakt

 

Biuro klubu
Warszawa, ul. Pruszkowska 13
czynne: Pon – Pt godz. 9.00 - 16.30

Informacja telefoniczna o zajęciach
Pon – Pt godz. 9.00 - 16.30
Tel. +48 607 30 21 30
Fax: +48 22 343 08 48
Email: info@aikido.waw.pl

Klub jest członkiem

 

Jesteśmy zrzeszeni w Centrum Aikido Aikikai Polska


Centrum Aikido Aikikai Polska

Przejdź do treści