Blog obozowy Wakacje w klubie zapisy na wakacje
7 dan
Manga - rysunek

Manga – jap. 漫画) –  komiks, obraz, rysunek, szkic. Japońskie słowo wywodzące się ze sposobu ozdabiania rycin i innych form sztuki użytkowej. Współcześnie używane poza Japonią zazwyczaj oznacza japoński komiks charakteryzujący się specyficzną kreską. Manga wyewoluowała z połączenia drzeworytu ukiyo-e i wschodniego stylu rysowania z zachodnimi technikami.

Opis  warsztatów:

Warsztaty będą skupiać się na nauce rysunku mangowego, jego charakterystycznych cech, jak również nauce podstawowych elementów rysunku takich, jak anatomia, perspektywa, kolorowanie wraz z użyciem światłocienia, które są niezbędne do tworzenia własnych ilustracji oraz komiksów. Każdy z uczestników będzie rozwijał swój własny oryginalny styl. Osoby zainteresowane stworzeniem własnej krótkiej mangi dowiedzą się również m.in co to jest storyboard [scenorys, scenopis obrazkowy], jak go przygotować oraz, jak w atrakcyjny i spójny sposób przedstawić upragnioną historię w tradycyjnej formie mangi. Uczestnicy również będą mogli uzyskać odpowiedzi na pytania takie, jak: przygotowanie mangi do publikacji, jak połączyć tradycyjne tworzenie mangi z cyfrowymi technikami i czy jest to konieczne, gdzie można opublikować własną mangę, czy bycie mangaką w Polsce jest możliwe oraz, jak studiować tworzenie mangi w Japonii.

Indywidualne i serdeczne podejście do każdego uczestnika sprawi, że każdy na Warsztatach znajdzie coś dla siebie i nie tylko będzie mógł poprawić swój rysunek mangowy, ale również miło spędzić czas wśród innych pasjonatów mangi :)

Mangi mogą nauczyć się rysować wszyscy bez względu na umiejętności graficzne. Celem warsztatów jest zdobycie podstawowej wiedzy z zakresu tworzenia komiksów oraz wytworzenie własnego stylu.

3 MIESIĘCZNE WARSZTATY RYSUNKU MANGA (4 zajęcia w miesiącu)

SOBOTY : GODZ. 10 – 11:30 ( ZAJĘCIA TRWAJĄ 1,5 h)

Miejsce: OCHOTA, UL.PRUSZKOWSKA 13 (BUDYNEK ROSSMANNA-DRZWI OBOK).

KOSZT 3 MIESIĘCZNYCH WARSZTATÓW (4 zajęcia w miesiącu) : 

  • dla klubowiczów oraz osób kontynuujących zajęcia 880 zł 
  • dla osób z poza klubu 980 zł

Minimalna liczba uczestników warsztatów 10. Maksymalna liczba uczestników warsztatów 14. Odbycie się warsztatów po utworzeniu się grupy minimum 10 osób.

Wpłatę za kurs dokonujemy w całości po zapisaniu się na kurs. 

Rozpoczęcie warsztatów po zebraniu się grupy minimum 6 osób.

  • GRUDZIEŃ : 2, 9, 16, 23, 30
  • STYCZEŃ: 6 (Święto Trzech Króli – nie ma zajęć),13, 20 i 27 (Ferie zimowe – do ustalenia)
  • LUTY: 3, 10, 17, 24
  • MARZEC: 2,9,16,23

Uczestnicy warsztatów powinni zabrać ze sobą podstawowe przypory rysunkowe takie jak: ołówek, gumkę, temperówkę, linijkę oraz wodoodporny cienkopis.

Zapytaj o najbliższy kurs mangaO nas

 

Centrum Aikido Aikikai w Warszawie jest klubem, założonym przez sensei Romana Hoffmanna (6 dan) w 1991 roku. Jest to jeden z największych klubów w Polsce i jednocześnie największy klub w Warszawie.

Posiada swoje dojo w sześciu dzielnicach Warszawy – Ochota, Ursus, Gocław, Tarchomin, Bemowo i Wesoła z czego 3 dojo stacjonarne, czyli obiekty na wyłączność. Prowadzi my naukę aikido dla dorosłych, młodzieży oraz dla dzieci w wieku od 4 lat. Specjalną ofertą klubu są także zajęcia rodzinne, dzięki którym rodzice wraz z dziećmi mogą wspólnie spędzać czas na nauce i zabawie.

Kontakt

 

Biuro klubu
Warszawa, ul. Pruszkowska 13
czynne: Pon – Pt godz. 9.00 - 16.30

Informacja telefoniczna o zajęciach
Pon – Pt godz. 9.00 - 16.30
Tel. +48 607 30 21 30
Fax: +48 22 343 08 48
Email: info@aikido.waw.pl

Klub jest członkiem

 

Jesteśmy zrzeszeni w Centrum Aikido Aikikai Polska


Centrum Aikido Aikikai Polska

Przejdź do treści