Blog obozowy Wakacje w klubie zapisy na wakacje
7 dan
Obozy

Od 1993 roku organizujemy letnie obozy szkoleniowe, na których spotykają się wszyscy, którzy chcą połączyć wypoczynek z nauką. Pierwotnie obozy odbywały się w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, następnie odwiedzaliśmy Stare Kaleńsko na Pojezierzu Drawskim, a obecnie zwiedzamy Mazury i Wybrzeże. W roku 2008 odbył się pierwszy letni obóz szkoleniowy dla dorosłych zagranicą – w Grecji.

Od roku 1998 odbywają się również Letnie Szkoły Aikido dla Dzieci, które z czasem przekształciły się w szkoły dziecięco – młodzieżowe. W czasie tych wyjazdów realizowany jest specjalnie przygotowywany program dydaktyczno – wychowawczy i rekreacyjny. Jest to konieczne ze względu na duże rozpiętości wiekowe uczestników. Osobny program obozu dotyczy grup dziecięcych, inny jest przygotowywany dla młodzieży. Każdy z programów ma swoje cele poznawcze i wychowawcze, które nasi wychowawcy realizują z grupami i każdy obóz ma inne motto i inny temat, zawsze związany z tradycjami i kulturą Japonii. Tradycyjnie wyjeżdżamy z dziećmi od razu po zakończeniu roku szkolnego, zwykle na przełomie czerwca i lipca. Zapisy na obóz zaczynają się już wczesną wiosną.

Przez wiele lat wyjeżdżaliśmy też na Majówkę z Aikido (w pierwszy weekend maja), której byliśmy prekursorami wśród polskich klubów, ale obecnie zarzuciliśmy ten pomysł, ze względu na dużą liczbę innych  wydarzeń klubowych.

W 2004 roku zorganizowaliśmy pierwszy zimowy obóz aikido połączony z uprawianiem sportów zimowych (narty, snowboard). Wielu klubowiczów stawiało na naszych obozach swoje pierwsze kroki na stoku, by teraz być już wytrawnymi narciarzami czy snowboardzistami. Chociaż obozy zimowe stworzone były z myślą o dorosłych, od kilku lat uczestniczy w nich również młodzież. Obozy zimowe mają przede wszystkim charakter kondycyjny, trening aikido jest uzupełnieniem i stanowi element spajający ideę wyjazdu. Początkowo wyjeżdżaliśmy w polskie Karkonosze, ale ze względu na kaprysy pogody, od kilku lat jeździmy zagranicę, na Słowację albo do Włoch, gdzie śnieg jest gwarantowany.

Zarówno na obozach letnich jak i zimowych (ale wyłącznie dla dorosłych i młodzieży) chętnie gościmy osoby towarzyszące, członków rodziny i przyjaciół naszych klubowiczów.

Do projektów wyjazdowych dołączył też od kilku lat nasz nowy program dla młodzieży „Episode”. Są to krótkie wyprawy o charakterze wyczynu połączone z treningami aikido w plenerze.

Wszystkie obozy odbywają się pod kierunkiem sensei Romana Hoffmanna i jego asystentów.

Zdjęcia z obozów obejrzeć można w naszej galerii.

O nas

 

Centrum Aikido Aikikai w Warszawie jest klubem, założonym przez sensei Romana Hoffmanna (6 dan) w 1991 roku. Jest to jeden z największych klubów w Polsce i jednocześnie największy klub w Warszawie.

Posiada swoje dojo w sześciu dzielnicach Warszawy – Ochota, Ursus, Gocław, Tarchomin, Bemowo i Wesoła z czego 3 dojo stacjonarne, czyli obiekty na wyłączność. Prowadzi my naukę aikido dla dorosłych, młodzieży oraz dla dzieci w wieku od 4 lat. Specjalną ofertą klubu są także zajęcia rodzinne, dzięki którym rodzice wraz z dziećmi mogą wspólnie spędzać czas na nauce i zabawie.

Kontakt

 

Biuro klubu
Warszawa, ul. Pruszkowska 13
czynne: Pon – Pt godz. 9.00 - 16.30

Informacja telefoniczna o zajęciach
Pon – Pt godz. 9.00 - 16.30
Tel. +48 607 30 21 30
Fax: +48 22 343 08 48
Email: info@aikido.waw.pl

Klub jest członkiem

 

Jesteśmy zrzeszeni w Centrum Aikido Aikikai Polska


Centrum Aikido Aikikai Polska

Przejdź do treści