Blog obozowy Obóz letni zapisy na wakacje
7 dan
Zajęcia Aikido dla młodzieży

Młodzież
Młodzież, pomimo, że zasadniczo zaliczana jest również do grupy szkolnej, z wielu powodów jednak jako grupa została przez nas wydzielona. Wiek 13 – 16 lat to bardzo trudny okres w życiu każdego młodego człowieka, związany ze zmianami w organizmie, zmianami emocjonalnymi, zmianą światopoglądu, środowiska i całą masą problemów z tym związanych. Dzieci w tym wieku mają całkowicie odmienne potrzeby niż dzieci młodsze i znacznie trudniej jest te potrzeby zaspokoić. Jest to również ostatni etap przed wejściem do ćwiczenia w grupie dorosłej i wiąże się z mlodziez-3koniecznością wypracowania wewnętrznej motywacji do treningu. Zwłaszcza, że trening związany jest zarówno z dużym wysiłkiem fizycznym jak i z koncentracją na wykonywanych zadaniach. Elementy zabaw pojawiają się w trakcie treningu raczej jako akcenty i mają na celu wyłącznie chwilowe odprężenie umysłu i ciała, po to, żeby za chwilę powrócić do intensywnej pracy. Wiele problemów w nauce ćwiczeń ruchowych w tym wieku sprawia też nierównomierny wzrost ciała, co często jest powodem do zniechęcenia i rezygnacji z treningów.
W grupie młodzieżowej kładziemy już znaczący nacisk na aspekty samoobrony i możliwości wykorzystania nabytych umiejętności. Szczególnie silnie akcentowane są jednak konsekwencje każdego czynu i możliwe skutki pochopnych decyzji, a przede wszystkim konieczność nieprzerwanego i sukcesywnego podwyższania własnych umiejętności.
Jednak oprócz typowych aspektów intensywnego treningu fizycznego, równie ważne jest tworzenie prawidłowej atmosfery wychowawczej, szczególnie gdy młodzież jest w fazie odrzucania starych autorytetów i poszukiwania nowych. Temu służą nasze projekty wychowawcze, które mają stworzyć w klubie młodzieżowe środowisko alternatywne i miejsce, gdzie dzieciaki będą się dobrze czuły i miały wsparcie w rówieśnikach i instruktorach.

O nas

 

Centrum Aikido Aikikai w Warszawie jest klubem, założonym przez sensei Romana Hoffmanna (6 dan) w 1991 roku. Jest to jeden z największych klubów w Polsce i jednocześnie największy klub w Warszawie.

Posiada swoje dojo w sześciu dzielnicach Warszawy – Ochota, Ursus, Gocław, Tarchomin, Bemowo i Wesoła z czego 3 dojo stacjonarne, czyli obiekty na wyłączność. Prowadzi my naukę aikido dla dorosłych, młodzieży oraz dla dzieci w wieku od 4 lat. Specjalną ofertą klubu są także zajęcia rodzinne, dzięki którym rodzice wraz z dziećmi mogą wspólnie spędzać czas na nauce i zabawie.

Kontakt

 

Biuro klubu
Warszawa, ul. Pruszkowska 13
czynne: Pon – Pt godz. 9.00 - 16.30

Informacja telefoniczna o zajęciach
Pon – Pt godz. 9.00 - 16.30
Tel. +48 607 30 21 30
Fax: +48 22 343 08 48
Email: info@aikido.waw.pl

Klub jest członkiem

 

Jesteśmy zrzeszeni w Centrum Aikido Aikikai Polska


Centrum Aikido Aikikai Polska

Przejdź do treści