majówka Obóz letni
7 dan
Zajęcia Aikido dla pań

Drogie Panie, nie od dzisiaj wiadomo, że sztuki walki to męski świat, jednak od zawsze uczestniczą w nim kobiety. I są to zwykle kobiety nietuzinkowe, wyjątkowe – bo trzeba wykazać wiele hartu ducha, żeby zyskać w tym świecie uznanie i osiągnąć mistrzostwo mając na czole przyklejoną etykietkę „słaba płeć” :)  Z pewnością, bardzo wiele z Was myślało o zajęciu się czymś mniej tuzinkowym niż np. przeznaczony dla pań – aerobik. Założę się, że odrzucałyście tę myśl jako trudną do zrealizowania z powodu własnych obaw związanych z kondycją, wyglądem, niepewnością, obawą przez ośmieszeniem się czy też koniecznością stawiania na treningu czoła „wielkim silnym facetom”. Same miałyśmy wiele takich obaw. Dzisiaj z perspektywy prawie 20 lat spędzonych na macie możemy powiedzieć, że trenowanie aikido naprawdę zmieniło nasze życie na lepsze i nauczyło nas między innymi tego, że najważniejsze to być sobą i czuć się kobietą (a nie

AikiKobietki-7udawać faceta z długimi włosami) nawet w tym bardzo męskim środowisku. Wydobyło na światło dzienne te cechy charakteru i osobowości, które otworzyły nas na nowe doświadczenia, a potem pozwoliły nam osiągnąć sukces osobisty i zawodowy oraz utrzymać dobrą kondycję fizyczną.
Teraz, drogie Panie, chciałybyśmy podzielić się z Wami nasza pasją. Bazując na naszych własnych doświadczeniach i wielu rozmowach, stworzyłyśmy program dla kobiet, który da Wam otwartą drogę do świata sztuk walki, bez wielkich obaw. Na treningu, zgodnie z filozofią aikido, będziecie się zmagać z własnymi słabościami i rozwijać się we własnym tempie bez zbędnej rywalizacji. Największym Waszym przeciwnikiem będzie własne ciało i umysł, który złośliwie będzie mówił: „nie mam siły”, nie umiem”, ” nie dam sobie rady”. Ale nauczymy go siedzieć cicho:).
Postaramy się, żeby trenowanie aikido stało się dla Was tym, czym jest dla nas – drogą do przełamywania słabości, atrakcyjną formą ruchu, wskazówką do odkrywania nowych możliwości, odskocznią od codzienności, metodą na dobre samopoczucie i sprawność fizyczną. Pokażemy Wam, że dzięki znajomości prostych technik, można poczuć się pewniej, swobodniej i czerpać przyjemność z treningu w każdym wieku. Nieocenionym atutem będzie nasze własne, babskie towarzystwo:).

Oprócz tego, zadbamy o Waszą kondycję fizyczną i wygląd, bo każdy trening będzie zawierał w sobie część wzmacniająco-siłową mającą na celu:

  • poprawę wydolności AikiKobietki-4fizycznej (łatwiej będzie potem pokonać drogę schodami zamiast windą ;)
  • redukcję tkanki tłuszczowej (szczególnie w części brzucha i pośladków:))
  • wzmocnienie mięśni  (jakże potrzebne potem w zmaganiu się z wznoszeniem zakupów do domu :) )
  • poprawę samopoczucia i nastroju

Rozpoczynamy właśnie piaty sezon naszego projektu. Prężnie działają już grupy AikiKobietek na Ochocie i w Ursusie. Za nami warsztaty lokalne i wyjazdowe, mnóstwo wylanego potu,  dobrych emocji i wielkich sukcesów, jakich dostarczyć może trening w kobiecym gronie. Pierwsz
e wysokie stopnie w aikido (hakama). I oczywiście cała gama nowych pomysłów – przed nami. Stworzyłyśmy świetną ekipę kobietek, które ciężko trenują, dobrze się bawią i wzajemnie wspierają.AikiKobietki-3

Czekamy na Was – dołączcie do nas!

Zamiast biegać w kieracie jak chomiczek, warto spróbować zrobić coś dla siebie, drogie Panie, naprawdę warto…

Oczywiście wszystkie Panie będą miały możliwość udziału nie tylko w zajęciach dla Pań, ale również w treningach koedukacyjnych. Według własnego uznania.

Do zobaczenia na zajęciach

Agnieszka, Monika i Sylwia

Sprawdź terminy zajęć i zapisy.

O nas

 

Centrum Aikido Aikikai w Warszawie jest klubem, założonym przez sensei Romana Hoffmanna (6 dan) w 1991 roku. Jest to jeden z największych klubów w Polsce i jednocześnie największy klub w Warszawie.

Posiada swoje dojo w sześciu dzielnicach Warszawy – Ochota, Ursus, Gocław, Tarchomin, Bemowo i Wesoła z czego 3 dojo stacjonarne, czyli obiekty na wyłączność. Prowadzi my naukę aikido dla dorosłych, młodzieży oraz dla dzieci w wieku od 4 lat. Specjalną ofertą klubu są także zajęcia rodzinne, dzięki którym rodzice wraz z dziećmi mogą wspólnie spędzać czas na nauce i zabawie.

Kontakt

 

Biuro klubu
Warszawa, ul. Pruszkowska 13
czynne: Pon – Pt godz. 9.00 - 16.30

Informacja telefoniczna o zajęciach
Pon – Pt godz. 9.00 - 16.30
Tel. +48 607 30 21 30
Fax: +48 22 343 08 48
Email: info@aikido.waw.pl

Klub jest członkiem

 

Jesteśmy zrzeszeni w Centrum Aikido Aikikai Polska


Centrum Aikido Aikikai Polska

Przejdź do treści