Blog obozowy Obóz letni zapisy na wakacje
7 dan
Aikido rodzinne

Treningi rodzinne to forma zajęć dedykowana dla rodziców, którzy chcą spędzać aktywnie czas razem z dziećmi. Mają one formę i strukturę normalnego treningu aikido, różną się jedynie rodzajem ćwiczeń i metodyką pracy z grupą. Proponowane przez instruktora zadania bazują na technikach i formach aikido, jednak ukierunkowane są na wspólne (rodzic z dzieckiem) wykonywanie ćwiczeń, współpracę i zacieśnianie kontaktu zarówno emocjonalnego jak i fizycznego. Wykorzystujemy różne formy zabawowe (również zabawy grupowe – integracyjne), ćwiczenia ogólnorozwojowe, formy techniczne, zadania z użyciem przyborów treningowe (materace, pałki, piłki itp). Instruktor prowadzi trening jednocześnie motywując rodziców i dzieci do ćwiczenia oraz służąc pomocą oraz radą przy ich wykonywaniu.Rodzinna-2
Tempo ćwiczenia każdy dostosowuje do swoich możliwości. Jedną z części treningu są zadania własne – wtedy rodzice ćwiczą między sobą techniki aikido w formach czystych (dla dorosłych), a dzieci wykonują podobne ćwiczenia w swojej grupie.  Zakończeniem zajęć jest najczęściej chwila relaksacji.

W treningach rodzinnych mogą brać udział rodzice z dziećmi powyżej 4 roku życia. Tak jak w przypadku innych treningów, należy najpierw wziąć udział w bezpłatnych zajęciach próbnych.

Zobacz plan zajęć dla grupy rodzinnej

O nas

 

Centrum Aikido Aikikai w Warszawie jest klubem, założonym przez sensei Romana Hoffmanna (6 dan) w 1991 roku. Jest to jeden z największych klubów w Polsce i jednocześnie największy klub w Warszawie.

Posiada swoje dojo w sześciu dzielnicach Warszawy – Ochota, Ursus, Gocław, Tarchomin, Bemowo i Wesoła z czego 3 dojo stacjonarne, czyli obiekty na wyłączność. Prowadzi my naukę aikido dla dorosłych, młodzieży oraz dla dzieci w wieku od 4 lat. Specjalną ofertą klubu są także zajęcia rodzinne, dzięki którym rodzice wraz z dziećmi mogą wspólnie spędzać czas na nauce i zabawie.

Kontakt

 

Biuro klubu
Warszawa, ul. Pruszkowska 13
czynne: Pon – Pt godz. 9.00 - 16.30

Informacja telefoniczna o zajęciach
Pon – Pt godz. 9.00 - 16.30
Tel. +48 607 30 21 30
Fax: +48 22 343 08 48
Email: info@aikido.waw.pl

Klub jest członkiem

 

Jesteśmy zrzeszeni w Centrum Aikido Aikikai Polska


Centrum Aikido Aikikai Polska

Przejdź do treści