Blog obozowy Obóz letni zapisy na wakacje
7 dan

EDUKACJA

Dla przedszkoli
proponujemy przede wszystkim zajęcia ogólnorozwojowe na bazie treningu aikido dla dzieci od 4 roku życia. Pracujemy w oparciu o specjalistyczny program nauczania uwzględniający potrzeby rozwojowe dzieci w wieku przedszkolnym. Specjalnie dobrane formy ćwiczeń aikido uwzględniają wspomaganie od najmłodszego wieku Integracji Sensorycznej .
Zobacz: Aikido a IS.

Dla szkół
proponujemy zajęcia ogólnorozwojowe w formie treningu aikido dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym i szkolnym (również dla gimnazjalistów i licealistów) Pracujemy w oparciu o program nauczania uwzględniający potrzeby rozwojowe dzieci i młodzieży uwzględniający ich potrzeby rozwojowe.

W zależności od potrzeb placówek oganizujemy zajęcia w godzinach przedpołudniowych i wczesnych popołudniowych. Zajęcia mogą odbywać się na terenie placówek lub w naszych obiektach, o ile jest to możliwe ze względów logistycznych.

Podejmując współpracę zawsze staramy się dostosować do potrzeb placówek, pomagamy w rozwiązywaniu problemów sprzętowych (dysponujemy własną matą, której możemy użyczać na zajęcia), program zajęć dopasowujemy również tak, żeby korespondował z celami dydaktycznymi i wychowawczymi placówki.

Dużą wagę przywiązujemy do aktywnej wymiany doświadczeń pomiędzy naszymi instruktorami, a pedagogami współpracującej z nami placówki. O ile istnieje taka możliwość, staramy się też nawiązywać kontakt z rodzicami lub opiekunami dzieci i budować ich zaufanie, bazując na własnych doświadczeniach i codziennej pracy z dziećmi.

Chętnie i czynnie bierzemy udział w życiu placówek, organizujemy dla nich pokazy, dzieci prezentują swoje umiejętności na piknikach i ważnych uroczystościach, których charakter koresponduje z naszymi zajęciami (Dni Sportu, Dzień Dziecka itp).

Dzieci ćwiczące w przedszkolach i szkołach współpracujących z nami mają zapewnioną możliwość korzystania ze wszystkich oferowanych przez klub atrakcji, imprez, obozów letnich. Zdają również egzaminy zgodnie z obowiązującym w klubie programem dla dzieci i otrzymują stopnie Centrum Aikido Aikikai Polska.

Warunkiem podjęcia współpracy jest wstępne oszacowanie zainteresowania zajęciami i zabranie grupy chętnych dzieci (min. 8-10 osób), które chciałyby wziąć udział w lekcji próbnej.

POKAZY

Na zamówienie firm i instytucji oraz w ramach współpracy z ośrodkami w całej Polsce organizujemy różnego rodzaju pokazy i imprezy promujące aikido i sztuki walki lub mające przybliżyć widzom kulturę japońską. Planując pokaz dostosowujemy rodzaj, choreografię i treść do warunków, w których ma się odbywać oraz do funkcji, jaką ma spełniać oraz widzów, którzy będą go oglądali. Inaczej konstruowane są zatem pokazy dla dzieci, inaczej dla widzów dorosłych, a inaczej też dla „przypadkowej widowni”. Nasze pokazy mogą też mieć różną formę i długość, w zależności od potrzeby. Organizujemy:

  • krótkie kilkuminutowe show prezentujące wybrane techniki aikido
  • pokazy technik z użyciem tradycyjnej japońskiej broni
  • sekwencje pokazów w ciągu jednej imprezy połączone motywem przewodnim
  • pokazy z lekcjami uczestniczącymi dla chętnych widzów
  • lekcje pokazowe dla dzieci i dorosłych
  • pokazy na imprezach plenerowych

KURSY  SAMOOBRONY

Proponujemy organizację kursów podstaw samoobrony w formie jednorazowych spotkań lub pełnych kursów samoobrony dla szkół, oraz firm i instytucji. Są to zajęcia zarówno profilowane tylko dla kobiet jak i dla grup mieszanych – damsko – męskich.  Mamy duże doświadczenie w organizacji zajęć z samoobrony w formie eventów, tworzonych i dopasowywanych do potrzeb naszych klientów.

W sprawie szczegółów i możliwości podjęcia współpracy prosimy o kontakt e:mail z biurem klubu lub kontakt telefoniczny w godzinach pracy biura.

O nas

 

Centrum Aikido Aikikai w Warszawie jest klubem, założonym przez sensei Romana Hoffmanna (6 dan) w 1991 roku. Jest to jeden z największych klubów w Polsce i jednocześnie największy klub w Warszawie.

Posiada swoje dojo w sześciu dzielnicach Warszawy – Ochota, Ursus, Gocław, Tarchomin, Bemowo i Wesoła z czego 3 dojo stacjonarne, czyli obiekty na wyłączność. Prowadzi my naukę aikido dla dorosłych, młodzieży oraz dla dzieci w wieku od 4 lat. Specjalną ofertą klubu są także zajęcia rodzinne, dzięki którym rodzice wraz z dziećmi mogą wspólnie spędzać czas na nauce i zabawie.

Kontakt

 

Biuro klubu
Warszawa, ul. Pruszkowska 13
czynne: Pon – Pt godz. 9.00 - 16.30

Informacja telefoniczna o zajęciach
Pon – Pt godz. 9.00 - 16.30
Tel. +48 607 30 21 30
Fax: +48 22 343 08 48
Email: info@aikido.waw.pl

Klub jest członkiem

 

Jesteśmy zrzeszeni w Centrum Aikido Aikikai Polska


Centrum Aikido Aikikai Polska

Przejdź do treści