majówka Obóz letni
7 dan
Materiały treningowe

Ubiór

Stroje noszone podczas treningów Aikido zasadniczo nie różnią się od strojów noszonych w innych sztukach walki jak np. judo czy karate. Podstawowym ubiorem jest kimono składające się z białej bluzy, spodni i pasa. W naszym klubie ćwiczący, którzy osiągają kolejne stopnie wyszkolenia noszą kolorowe pasy (od żółtego do brązowego) . Od stopnia 2 kyu (niebieski pas), oprócz kimona i zakłada również szerokie, plisowane spodnie w kolorze czarnym, bądź ciemnogranatowym nazywane hakama.  Jest to element tradycyjnego stroju japońskiego. Czarny pas jak i w innych sztukach walki jest zarezerwowany dla tych, którzy osiągnęli poziom mistrzowski. W dojo ćwiczymy boso jednak w drodze pomiędzy szatnią, a salą wkładamy klapki nazywane zori.

Klubowiczów prosimy o wypisanie dzieciom (oraz sobie – dorosłym ćwiczącym) imion na rękawie kimona.
Imię powinno być napisane (wyszyte) czytelnie, drukowanymi literami w kolorze czarnym lub granatowym.
Wielkość – taka, żeby było łatwo odczytać i litery nie wchodziły pod pachę ani nie zawijały się na plecy
Miejsce: lewy rękaw kimona – część górna (ramię)

Imię może być wypisane na BIAŁYM pasku materiału i naszyte na kimono (naszywka), ze względu na to, że nieużywane kimona często przekazuje się młodszemu rodzeństwu albo innym ćwiczącym.

Imiona na kimonach ułatwiają pracę instruktorom, umilają też i ułatwiają komunikację ćwiczącym (zwłaszcza dzieciom), którzy mają trudność z zapamiętywaniem imion.

Sprzęt

Podczas treningów Aikido wykorzystuje się często elementy pozwalające podkreślić pożądany ruch w technikach, czy też by pokazać odmienną interpretacje technik. Do nich należy zaliczyć bokken będący ćwiczebną imitacją japońskiego miecza – katany. Oprócz bokken stosuje się na treningach jo czyli drewniany kij, którego pierwowzorem była włócznia oraz tanto będące drewnianą imitacją noża.

 

O nas

 

Centrum Aikido Aikikai w Warszawie jest klubem, założonym przez sensei Romana Hoffmanna (6 dan) w 1991 roku. Jest to jeden z największych klubów w Polsce i jednocześnie największy klub w Warszawie.

Posiada swoje dojo w sześciu dzielnicach Warszawy – Ochota, Ursus, Gocław, Tarchomin, Bemowo i Wesoła z czego 3 dojo stacjonarne, czyli obiekty na wyłączność. Prowadzi my naukę aikido dla dorosłych, młodzieży oraz dla dzieci w wieku od 4 lat. Specjalną ofertą klubu są także zajęcia rodzinne, dzięki którym rodzice wraz z dziećmi mogą wspólnie spędzać czas na nauce i zabawie.

Kontakt

 

Biuro klubu
Warszawa, ul. Pruszkowska 13
czynne: Pon – Pt godz. 9.00 - 16.30

Informacja telefoniczna o zajęciach
Pon – Pt godz. 9.00 - 16.30
Tel. +48 607 30 21 30
Fax: +48 22 343 08 48
Email: info@aikido.waw.pl

Klub jest członkiem

 

Jesteśmy zrzeszeni w Centrum Aikido Aikikai Polska


Centrum Aikido Aikikai Polska

Przejdź do treści