dojo Ursus zapisy na wakacje Wakacje w klubie
Blog

Dobutsu shogi w Ursusie – zapraszamy!

Kontynuując nasze zajęcia w Klubie Gier Japońskich, zapraszamy wszystich chętnych (dzieci, młodzież i dorosłych też:) na warsztaty dobutsu shogi, które poprowadzi p. Andrzej Witarzewski z Klubu Japońskiego.

Termin: sobota 15 grudnia godz. 11.00 -12.30  Kagi Dojo Ursus, ul. Regulska 36

Zajęcia rozpoczną się od nauki zasad gry po to, żeby w dalszej części każdy z uczestników mógł spróbować swoich sił w samodzielnej grze.

Dōbutsu Shogi (jap. どうぶつ しょうぎ „szachy zwierzęce”) to mały wariant Shogi dla dzieci. Został wymyślony przez panią Madoka Kitao profesjonalnego gracza Shogi częściowo po to, aby przyciągnąć dziewczyny do gry. Gra toczy się na planszy 3 × 4 pola. Zasady są niemal jednakowe jak w tradycyjnym shogi, tyle że figury te mogą poruszać się tylko o jedno pole na raz, oraz istnieje dodatkowa możliwość o promowania króla.

Figury są kwadratowe, jak klocki dla dzieci, mają rysunki odpowiednich zwierząt zamiast kanji do ich identyfikacji, a często także kropki na bokach i rogach wskazujące kierunki, w których figury mogą się poruszać. Gra jest znana poza Japonią jako „Chodźmy Złapać Lwa!”

Inną wersją są Dobutsu Shogi in the Greenwood – z planszą 9×9 pól

Warszaty są bezpłatne,

wystarczy wpisać się na  listę w dojo.:)

O nas

 

Centrum Aikido Aikikai w Warszawie jest klubem, założonym przez sensei Romana Hoffmanna (6 dan) w 1991 roku. Jest to jeden z największych klubów w Polsce i jednocześnie największy klub w Warszawie.

Posiada swoje dojo w sześciu dzielnicach Warszawy – Ochota, Ursus, Gocław, Tarchomin, Bemowo i Wesoła z czego 3 dojo stacjonarne, czyli obiekty na wyłączność. Prowadzi my naukę aikido dla dorosłych, młodzieży oraz dla dzieci w wieku od 4 lat. Specjalną ofertą klubu są także zajęcia rodzinne, dzięki którym rodzice wraz z dziećmi mogą wspólnie spędzać czas na nauce i zabawie.

Kontakt

 

Biuro klubu
Warszawa, ul. Pruszkowska 13
czynne: Pon – Pt godz. 9.00 - 16.30

Informacja telefoniczna o zajęciach
Pon – Pt godz. 9.00 - 16.30
Tel. +48 607 30 21 30
Fax: +48 22 343 08 48
Email: info@aikido.waw.pl

Klub jest członkiem

 

Jesteśmy zrzeszeni w Centrum Aikido Aikikai Polska


Centrum Aikido Aikikai Polska

Przejdź do treści