Shihan's Day Egzaminy dorośli
Samoobrona MAnga
Marobashikai Polska

Styl miecza Shinkage Ryu rozwinął się  od około 1540 roku. Wiodąca metoda przekazywana jest do czasów współczesnych w rodzie Yagyu z którego pochodzili przez blisko 250 lat nadworni fechmistrze rodu shogunów Tokugawa.

Watanabe Tadatoshi – uczeń Yagyu Toshichiki. utworzył w Maebashi  stolicy prefektury Gunma w 1969 roku organizację Marobashikai, która zajmuje się badaniami i propagowaniem stylu kenjutsu Shinkage Ryu w jego najpełniejszej wersji.
Oficjalny polski oddział Marobashikai powstał w lipcu 2005. Stało się to możliwe dzięki pomocy Pana J. Pomianowskiego, ambasadora RP w Japonii w latach 1997-2002.

Główny prowadzący:
dr. Janusz Szymankiewicz

Centrum Aikido Aikikai w Warszawie jest partnerem Marobashikai Polska. Od wielu lat Wspólnie pracujemy nad upowszechnianiem japońskich sztuk walki, wspieramy swoją działalność, dajemy wspólnie pokazy i propagujemy kulturę japońską.

www.shinkageryu.trinet.pl

O nas

 

Centrum Aikido Aikikai w Warszawie jest klubem, założonym przez sensei Romana Hoffmanna (6 dan) w 1991 roku. Jest to jeden z największych klubów w Polsce i jednocześnie największy klub w Warszawie.

Posiada swoje dojo w sześciu dzielnicach Warszawy – Ochota, Ursus, Gocław, Tarchomin, Bemowo i Wesoła z czego 3 dojo stacjonarne, czyli obiekty na wyłączność. Prowadzi my naukę aikido dla dorosłych, młodzieży oraz dla dzieci w wieku od 4 lat. Specjalną ofertą klubu są także zajęcia rodzinne, dzięki którym rodzice wraz z dziećmi mogą wspólnie spędzać czas na nauce i zabawie.

Kontakt

 

Biuro klubu
Warszawa, ul. Pruszkowska 13
czynne: Pon – Pt godz. 9.00 - 16.30

Informacja telefoniczna o zajęciach
Pon – Pt godz. 9.00 - 16.30
Tel. +48 607 30 21 30
Fax: +48 22 343 08 48
Email: info@aikido.waw.pl

Klub jest członkiem

 

Jesteśmy zrzeszeni w Centrum Aikido Aikikai Polska


Centrum Aikido Aikikai Polska