blog Zapisy - wakacje Wakacje w klubie
Nauka języka japońskiego

Czy wiesz, że język japoński jest używany przez ponad 130 mln. mieszkańców Japonii oraz japońskich emigrantów na wszystkich kontynentach?

Zapraszamy na naukę języka japońskiego w naszym klubie. Nasz kurs został przygotowany przez Szkołę Języka i Kultury Japońskiej działającą przy Uniwersytecie Warszawskim.

W przypadku kursu dla dzieci, skupimy się na nauce przez zabawę. Lektor położy początkowo nacisk na naukę danych liter alfabetu japońskiego poprzez skojarzenia
z kształtem, brzmieniem oraz rysunkami. Identycznie wyglądać będzie nauka słówek oraz zwrotów potrzebnych do codziennej komunikacji.

Natomiast kurs dla dorosłych będzie zakładał pewną intensywność i systematykę potrzebną do opanowania języka japońskiego. Nauka zacznie się od opanowania alfabetu, przy jednoczesnej nauce podstawowych zwrotów. Następnie poznamy podstawy gramatyki, czytanie oraz słuchanie i ćwiczenia językowe w grupach.

W przypadku obu grup, co jakiś czas w trakcie zajęć będą miały miejsce wizyty Japończyków, którzy posiadają kwalifikacje do nauczania rodzimego języka. Jest to niezastąpiony element w nauce tak obcego Polakom języka

Warto się uczyć japońskiego ponieważ:

  • przyspiesza rozwój intelektualny, wzbogaca kreatywność i uwrażliwia
  • pomaga w nawiązywaniu kontaktów
  • język japoński jest dużo łatwiejszy do nauki niż języki europejskie
  • znajomość japońskiego pomoże Ci dokładniej zrozumieć kulturę wschodu
  • będziesz mógł / mogła porozmawiać z Japończykami (np. z Senseiami aikido) bez tłumacza
  • będzie to dla Ciebie element rozwoju i dobrej zabawy
  • otworzy nowe możliwości rozwoju kariery zawodowej
  • pomoże w kontaktach biznesowych

Aktualnie nie prowadzimy kursów języka japońskiego.

O nas

 

Centrum Aikido Aikikai w Warszawie jest klubem, założonym przez sensei Romana Hoffmanna (6 dan) w 1991 roku. Jest to jeden z największych klubów w Polsce i jednocześnie największy klub w Warszawie.

Posiada swoje dojo w sześciu dzielnicach Warszawy – Ochota, Ursus, Gocław, Tarchomin, Bemowo i Wesoła z czego 3 dojo stacjonarne, czyli obiekty na wyłączność. Prowadzi my naukę aikido dla dorosłych, młodzieży oraz dla dzieci w wieku od 4 lat. Specjalną ofertą klubu są także zajęcia rodzinne, dzięki którym rodzice wraz z dziećmi mogą wspólnie spędzać czas na nauce i zabawie.

Kontakt

 

Biuro klubu
Warszawa, ul. Pruszkowska 13
czynne: Pon – Pt godz. 9.00 - 16.30

Informacja telefoniczna o zajęciach
Pon – Pt godz. 9.00 - 16.30
Tel. +48 607 30 21 30
Fax: +48 22 343 08 48
Email: info@aikido.waw.pl

Klub jest członkiem

 

Jesteśmy zrzeszeni w Centrum Aikido Aikikai Polska


Centrum Aikido Aikikai Polska